W podwarszawskim Jadwisinie, pod koniec XIX wieku, Maciej Radziwiłł wzniósł nową podwarszawską rezydencję na brzegu Narwi. Projekt budowli zamówiono u Francoisa Arveufa - znanego francuskiego architekta. Powstał on na planie nieregularnym. Charakteryzuje się skomponowaną niesymetryczną bryłą. Jest budynkiem piętrowym wzniesionym na podmurówce z kamieni polnych. Od frontu znajduje się wieża. Budowa neoklasycystyczna została zakończona w 1898 roku. Wtedy właśnie powstał przepiękny pałac w tzw. kostiumie francuskim, który przeszedł na własność państwa po zakończeniu działań wojennych. Wówczas to urządzono tutaj dom wypoczynkowy Urzędu Rady Ministrów, który w 2006 roku wystawiono na sprzedaż. Jest zatem szansa, iż będzie bardziej dostępny.
Pałac Radziwiłłów otoczony jest ponad 100 - hektarowym parkiem w charakterze angielskim oraz barokowym będącym rezerwatem przyrody (pozostałość serockiej puszczy). Rezydencja Radziwiłłów była wielokrotnie przebudowywana. Z części okien pałacu rozciąga się widok na Zalew Zegrzyński.
Znajduje się tutaj Ośrodek Szkoleniowo - Wypoczynkowy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. O zwrot pałacu wystąpił syn ostatnich właścicieli majątku.