Pomiędzy Alejami Ujazdowskimi a ulicą Piękną mieście się jeden z najpiękniejszych parków w Warszawie, Park Ujazdowski. Znajduje się on również na liście zabytków. Został on założony w latach 1893 – 1896 zgodnie z projektem Franciszka Szaniora. Posiada on 5,7 ha powierzchni, na której znajduje się piękny staw z altaną na brzegu, żelbetowy mostek według projektu angielskiego inżyniera Williama Lindleya, kaskada oraz duży plac zabaw dla dzieci. W Parku Ujazdowskim odnaleźć można rzeźby, kopię Ewy Edwarda Wittiga, Gladiatora Piusa Wielońskiego, kopię Perseusza Charlesa Gruyere’a a także pomnik Ignacego Jana Paderewskiego autorstwa Jana Kamieńskiego. Przy wejściu od ulicy Pięknej wita nas waga osobowa pochodząca z Lubelskiej Fabryki Wag, stojąca tutaj od 1913 roku. Parkowe aleje zdobią wystylizowane latarnie. W parkowym stawie pływają zaś różne gatunki ryb, m.in. tołpygi, karasie i amury.
Początkowo, w okresie Królestwa Polskiego zamiast parku znajdował się w tym miejscu Plac Ujazdowski, pomiędzy ulicą Piękną a Placem na Rozdrożu w kierunku Ujazdowa. Odbywały się tutaj zabawy ludowe, wystawy, a także rewie i ćwiczenia wojskowe. Zaś już w samym Parku Ujazdowskim odbyła się koronacja cara Mikołaja I na polskiego króla.
Park Ujazdowski posiada układ nieregularnych placyków, które zostały ze sobą połączone siecią swobodnych alejek, które biegną pomiędzy sztucznymi pagórkami i zbiornikami wodnymi. Całe założenie parkowe wzorowane było na ówcześnie modnym stylu kaligraficznym.
W będącym przystankiem na Trakcie Królewskim Parku Ujazdowskim znajdują się pomniki przyrody. Zaliczamy do nich dąb szypułkowy, orzech czarny oraz klon. Rośnie tu również cypryśnik błotny. Miejsce to stanowi obecnie jeden z najcenniejszych zabytków ogrodowej sztuki w Warszawie.