Atrakcja: Sanktuarium Wambierzyce, sprawdź noclegi i restauracje w okolicy.

Plac Najświętszej Marii Panny 11, 57-420 Wambierzyce Atrakcje Dolnośląskie Zabytki Dolnośląskie

Średnia ocena


Opinie o Sanktuarium Wambierzyce

Prix Viagra Pharmacie Quebec cialis prices


Zaproponuj podobną atrakcję
Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny - Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin Patronki Ziemi Kłodzkiej w Wambierzycach w założeniu nawiązuje do biblijnej świątyni Salomona w Jerozolimie. Tradycje pielgrzymkowe wambierzyckiej wsi sięgają średniowiecza. Barokową bazylikę wzniesiono w latach 1715 - 1717.

Imponująca świątynia jest jednym z najcenniejszych kościołów barokowych w Polsce. Wewnątrz znajduje się również barokowe wyposażenie. Na uwagę zasługuje ambona z 1723 roku. Zbudowana na planie elipsy z prowadzącymi do niej monumentalnymi schodami. Ciekawostką jest fakt, iż pozostaje nieznany projektant tak znakomitej świątyni. Istnieją pewne podejrzenia co do braci Dientzenhoferów będących autorami licznych sakralnych obiektów w sąsiednich Czechach. 

Bazylika Nawiedzenia NMP zlokalizowana jest na wzgórzu, na którym w XII wieku umieszczono figurkę Matki Boskiej. Zaś w XIII wieku jeden z ociemniałych pielgrzymów w tym miejscu odzyskał wzrok. 

Papież Pius XI nadał świątyni tytuł bazyliki mniejszej.

Do atrakcji wsi należy również ruchoma szopka. Wykonana przez miejscowego ślusarza, powstała przez 28 lat. Przez ten okres czasu powstało około 800 figurek, w tym 300 ruchomych. 

Adres

Plac Najświętszej Marii Panny 11
57-420 Wambierzyce
woj. Dolnośląskie( powiat kłodzki)

Współrzędne GPS

Lat: 50.49021Lng: 16.454848

Kontakt

Tel+48 74 871 91 70
Tel+48 74 871 91 95
Fax +48 74 871 91 96

W internecie

Mail: Pokaż
www.wambierzyce.pl

Prix Viagra Pharmacie Quebec cialis prices

Pychoaday@xxxxxxxx.xxx 2021-11-21
staikax@xxxxxx.xxx 2021-11-15

Achat Viagra Site Francais

Fakcheete@xxxxxx.xxx 2021-11-15
flalayLep@xxxxxx.xxx 2021-11-14

Cialis Kosten Schweiz

hodoThott@xxxxxx.xxx 2021-11-12
Eryhoft@xxxxxxx.xxx 2021-11-09
Zemogremi@xxxxxxx.xxx 2021-11-08

Buy Lasix Canada No Prescription

adushen@xxxxxxx.xxx 2021-11-07

Caratteristiche Levitra 10 Mg

Lextreata@xxxxx.xxx 2021-11-06
astelty@xxxxxxxx.xxx 2021-11-06

Prednisone 6 Day Dose Pack

spiniacaw@xxxxxx.xxx 2021-11-04
watroma@xxxxxx.xxx 2021-11-04

Keflex 500 Mg Uti

maymnpaks@xxxxxx.xxx 2021-11-02
crythig@xxxxxx.xxx 2021-10-31

Progesterone 400mg Menopause No Rx Mastercard

Amicior@xxxxxxx.xxx 2021-10-30

como funciona el viagra femenino

DadaEduts@xxxxxxx.xxx 2021-10-30
acinnaNor@xxxxx.xxx 2021-10-11

Zithromax Calcium

Diochiago@xxxxxx.xxx 2021-10-09

Viagra Nur Auf Rezept

mignZooma@xxxxxxx.xxx 2021-10-06
boimmer@xxxxxxx.xxx 2021-10-02

https://prednisonebuyon.com/ - Prednisone

coomaDymn@xxxxxx.xxx 2021-10-01
squaway@xxxxxx.xxx 2021-09-26
rehycle@xxxxxxx.xxx 2021-09-25

Propecia Free Trial

zitycle@xxxxxxx.xxx 2021-09-24

Canadian Meds 24hr

Ownetry@xxxxx.xxx 2021-09-21

viagra de herbolario

WefsIllus@xxxxxx.xxx 2021-09-21

http://buylasixshop.com/ - lasix water pills

impuperig@xxxxxx.xxx 2021-09-19
Unaddywaf@xxxxxxx.xxx 2021-09-16

https://buyzithromaxinf.com/ - azithromycin diarrhea

advineund@xxxxxxx.xxx 2021-09-16

Cialis Without Perscription

Allompups@xxxxxx.xxx 2021-09-15
Chuchejed@xxxxxx.xxx 2021-09-13

http://buytadalafshop.com/ - Cialis

Wompasp@xxxxxxx.xxx 2021-09-11
Pionerb@xxxxxxx.xxx 2021-09-11
tysfulp@xxxxxxxx.xxx 2021-09-09

Buy Xenical Online For Canada

dortava@xxxxxxx.xxx 2021-09-09

Outdated Amoxicillin

encasse@xxxxxx.xxx 2021-08-31

Outdated Amoxicillin

encasse@xxxxxx.xxx 2021-08-31

http://buysildenshop.com/ - Viagra

erevody@xxxxxx.xxx 2021-08-30

http://buysildenshop.com/ - Viagra

erevody@xxxxxx.xxx 2021-08-30

http://buypropeciaon.com/ - finasteride prescription floroda

niniAvepT@xxxxxxx.xxx 2021-08-28

http://buypropeciaon.com/ - finasteride prescription floroda

niniAvepT@xxxxxxx.xxx 2021-08-28

http://buypropeciaon.com/ - finasteride prescription floroda

niniAvepT@xxxxxxx.xxx 2021-08-28

http://buypropeciaon.com/ - finasteride prescription floroda

niniAvepT@xxxxxxx.xxx 2021-08-28

Cialis Temoignages

subrose@xxxxxxx.xxx 2021-08-28
Sailliorp@xxxxxx.xxx 2021-08-28

Dodaj opinię

Jesteś nie zalogowany aby dodać opinię podaj adres mailowy. Prześlemy na niego potwierdzenie.
Pozostało znaków: 1000

Noclegi w pobliżu Sanktuarium Wambierzyce

Pensjonat Miranda

Pensjonat Miranda

Polanica Zdrój

Odległość 10.61 km
Zającówka Szklarska Poręba

Zającówka Szklarska Poręba

Szklarska Poręba

Odległość 76.02 km
Hotel Orbis Wrocław

Hotel Orbis Wrocław

Wrocław

Odległość 78.56 km
Dom letniskowy

Dom letniskowy "Gruszeczka"

Milicz

Odległość 119.68 km

Restauracje w pobliżu Sanktuarium Wambierzyce

Cukiernia Słodkie Klimaty

Cukiernia Słodkie Klimaty

Szklarska Poręba

Odległość 76.06 km
Restauracja Sukiennice 7

Restauracja Sukiennice 7

Wrocław

Odległość 79.96 km
Volare Ristorante Pizzeria

Volare Ristorante Pizzeria

Wrocław

Odległość 80.2 km
Restauracja Fortezza

Restauracja Fortezza

Poznań

Odległość 219.87 km

Inne atrakcje w okolicy Sanktuarium Wambierzyce

Zamek Leśna

Zamek Leśna

Szczytna

Odległość 8.68 km
Park Zdrojowy Polanica

Park Zdrojowy Polanica

Polanica-Zdrój

Odległość 9.76 km
Pijalnia Wód w Polanicy-Zdroju

Pijalnia Wód w Polanicy-Zdroju

Polanica-Zdrój

Odległość 9.94 km
Muzeum Papiernictwa

Muzeum Papiernictwa

Duszniki-Zdrój

Odległość 10.4 km