Atrakcja: Zamek Krzyżtopór , sprawdź noclegi i restauracje w okolicy.

Ujazd 73 , 27-570 Iwaniska Atrakcje Świętokrzyskie Zabytki Świętokrzyskie

Średnia ocena


Opinie o Zamek Krzyżtopór

Kamagra Acheter 100 Mg


Zaproponuj podobną atrakcję

W niewielkiej wsi Ujazd położonej na południowy zachód od Opatowa znajdują się ruiny zamku Krzyżtopór będącego jednym z najwspanialszych w Polsce i w Europie. Należy wspomnieć fakt, iż do czasu budowy Wersalu, zamek Krzyżtopór był w Europie największą rezydencją. 

Wybudowany na polecenie Krzysztofa Ossolińskiego w latach 1631 - 1644. Nazywany 
palazzo in fortezza, tzn. pałac i zamek w jednym. Zamek z bastionowymi fortyfikacjami został urządzony w niezwykle bizantyjskim stylu, gyż inwestor nie musiał martwić się o koszty całego przedsięwzięcia. 

Niezwykłym zamkowym pomieszczeniem była jadalnia z pływającymi rybami nad głowami biesiadujących gdyż sufit jadalni stanowiło przeszklone akwarium. System ogrzewania centralnego wówczas nie ustępował obecnym metodom ogrzewania. Konie z
przy zamkowych stajni posilały się z marmurowych żłobów, a specyficzny system luster dbał również o oświetlenie stajni. 

Ciekawostką jest iż pod względem architektonicznym zamek Krzyżtopór nawiązywał do kalendarza. Posiadał cztery baszty, dwanaście sal,
pięćdziesiąt dwa pokoje oraz trzysta sześćdziesiąt pięć okien. 
Gospodarze zamku, Ossolińscy, nie mieli okazji do zbyt długiego tu mieszkania. W 1645 roku Krzysztof zmarł na malarię, a jego syn zginął walcząc z Tatarami. Natomiast wkrótce po tych wydarzeniach zamek zrujnowali Szwedzi. 

Adres

Ujazd 73
27-570 Iwaniska
woj. Świętokrzyskie( powiat opatowski)

Współrzędne GPS

Lat: 50.7142368Lng: 21.3102419

Kontakt

Tel+48 15 860 11 33

W internecie

Mail: Pokaż
www.krzyztopor.org.pl

Kamagra Acheter 100 Mg

Fakcheete@xxxxxx.xxx 2021-11-16
Kabebleak@xxxxxxx.xxx 2021-11-12

Viagra Soft Kaufen

hodoThott@xxxxxx.xxx 2021-11-10
staikax@xxxxxx.xxx 2021-11-10
crythig@xxxxxx.xxx 2021-11-09
astelty@xxxxxxxx.xxx 2021-11-09

cialis to work

Amicior@xxxxxxx.xxx 2021-11-03

Boots Chemist Viagra Retail Price

adushen@xxxxxxx.xxx 2021-11-03

Keflex Std

spiniacaw@xxxxxx.xxx 2021-11-03

Sildenafil Gріс˜nstig Online Kaufen

DadaEduts@xxxxxxx.xxx 2021-11-02

Online Pharmaccy

maymnpaks@xxxxxx.xxx 2021-10-31
Zemogremi@xxxxxxx.xxx 2021-10-29
boimmer@xxxxxxx.xxx 2021-10-12

https://prednisonebuyon.com/ - Prednisone

coomaDymn@xxxxxx.xxx 2021-10-06

Cialis Douleurs Musculaires

Diochiago@xxxxxx.xxx 2021-10-05

Sample Pack

mignZooma@xxxxxxx.xxx 2021-10-05

https://buyneurontine.com/ - Neurontine

Roanomo@xxxxxxx.xxx 2021-10-02
Unaddywaf@xxxxxxx.xxx 2021-09-25
Odoggex@xxxxxx.xxx 2021-09-25
rehycle@xxxxxxx.xxx 2021-09-21

viagra descuentos en linea enormes

WefsIllus@xxxxxx.xxx 2021-09-20

Propecia Se Usa

Ownetry@xxxxx.xxx 2021-09-19

Propecia Efectos Colaterales

Allompups@xxxxxx.xxx 2021-09-19
squaway@xxxxxx.xxx 2021-09-17

https://buylasixshop.com/ - Lasix

impuperig@xxxxxx.xxx 2021-09-16

https://buyplaquenilcv.com/ - order hydroxychloroquine

Injunda@xxxxxxxx.xxx 2021-09-15
Sailliorp@xxxxxx.xxx 2021-09-09

https://buypropeciaon.com/ - Propecia

niniAvepT@xxxxxxx.xxx 2021-09-05

Cialis Ultimas Noticias

dortava@xxxxxxx.xxx 2021-09-05

Cialis Ultimas Noticias

dortava@xxxxxxx.xxx 2021-09-05

Propecia Gestazione

subrose@xxxxxxx.xxx 2021-09-01

Propecia Gestazione

subrose@xxxxxxx.xxx 2021-09-01

Discount Fedex Elocon Buy Mastercard Store

encasse@xxxxxx.xxx 2021-08-30

Discount Fedex Elocon Buy Mastercard Store

encasse@xxxxxx.xxx 2021-08-30
Chuchejed@xxxxxx.xxx 2021-08-30
Chuchejed@xxxxxx.xxx 2021-08-30

https://buysildenshop.com/ - Viagra

erevody@xxxxxx.xxx 2021-08-27

https://buysildenshop.com/ - Viagra

erevody@xxxxxx.xxx 2021-08-27

https://buysildenshop.com/ - Viagra

erevody@xxxxxx.xxx 2021-08-27

https://buysildenshop.com/ - Viagra

erevody@xxxxxx.xxx 2021-08-27

https://buytadalafshop.com/ - cialis generic online

Wompasp@xxxxxxx.xxx 2021-08-27

https://buytadalafshop.com/ - cialis generic online

Wompasp@xxxxxxx.xxx 2021-08-27

https://buytadalafshop.com/ - cialis generic online

Wompasp@xxxxxxx.xxx 2021-08-27

https://buytadalafshop.com/ - cialis generic online

Wompasp@xxxxxxx.xxx 2021-08-27

Dodaj opinię

Jesteś nie zalogowany aby dodać opinię podaj adres mailowy. Prześlemy na niego potwierdzenie.
Pozostało znaków: 1000

Noclegi w pobliżu Zamek Krzyżtopór

Apartament Studio

Apartament Studio

Kazimierz Dolny

Odległość 80.92 km
Hotel Sheraton Kraków

Hotel Sheraton Kraków

Kraków

Odległość 122.15 km
Pokoje u Basi

Pokoje u Basi

Szczawnica

Odległość 154.46 km
 Hotel Marriott

Hotel Marriott

Warszawa

Odległość 169.61 km

Restauracje w pobliżu Zamek Krzyżtopór

Vanilla Cafe

Vanilla Cafe

Lublin

Odległość 105.92 km
Piccante Kebab

Piccante Kebab

Lublin

Odległość 106.81 km
Restauracja Miód Malina

Restauracja Miód Malina

Kraków

Odległość 121.6 km
Restauracja Zielnik

Restauracja Zielnik

Warszawa

Odległość 166.06 km

Inne atrakcje w okolicy Zamek Krzyżtopór

Kolegiata Św. Marcina w Opatowie

Kolegiata Św. Marcina w Opatowie

Opatów

Odległość 12.53 km
Zamek w Kurozwękach

Zamek w Kurozwękach

Staszów

Odległość 19.72 km
Zamek w Szydłowie

Zamek w Szydłowie

Szydłów

Odległość 25.84 km
Zamek w Baranowie Sandomierskim

Zamek w Baranowie Sandomierskim

Baranów Sandomierski

Odległość 28.46 km