Nasz kraj posiada bardzo urozmaicony krajobraz oraz bogactwo zabytków. Każdy turysta znajdzie w Polsce coś dla siebie. Miłośnicy wypoczynku oraz pięknych  krajobrazów zapewne wybiorą się nad jeziora, morze lub góry. Osoby szczególnie zainteresowane zabytkami mogą zwiedzać zamki, cerkwie, pałace dwory.

Nasze polskie, piaszczyste plaże nad morzem należą do najpiękniejszych na świecie. Najbardziej popularnymi wśród turystów nadmorskimi miejscowościami wypoczynkowymi są: Hel, Jastarnia, Władysławowo, Świnoujście, Krynica Morska, Międzyzdroje, Łeba.

W Słowińskim Parku Narodowym, niedaleko jeziora Łebsko można podziwiać wspaniałe ruchome wydmy. Najwyższe z nich liczą aż 40 m, wiatr przemieszcza je z prędkością dochodzącą nawet do 20 m rocznie.

W Polsce oprócz piaszczystych wybrzeży powstały także klify. Utworzyły się one w wyniku niszczącej działalności Morza Bałtyckiego. Najpiękniejsze wybrzeża klifowe można podziwiać w Jastrzębiej Górze, Trzęsaczu i Międzyzdrojach. Szczególnie interesujący jest Trzęsacz. W XV wieku około 2 km od brzegu morza,  w tej miejscowości wybudowano kościół. Obecnie z dawnego budynku pozostał tylko i wyłącznie jedynie fragment jego murów, położony tuż przy klifie . Głównym winowajcom tego „zniknięcia” było morze. Jego niszcząca działalność doprowadziła do bardzo intensywnego cofania się brzegu w głąb lądu. Historia fragmentów muru tego kościoła jest naprawdę zadziwiająca.

Będąc nad Bałtykiem nie zapomnijmy o bursztynach, bałtyckim skarbie. Udając się na spacer wzdłuż brzegu Morza Bałtyckiego można go łatwo znaleźć.  Bursztyn to tak naprawdę żywica pochodząca z drzew iglastych.

Miłośnicy górskich wędrówek wybierają się w Sudety lub Karpaty, gdzie sezon turystyczny trwa cały rok. Najbardziej znaną miejscowością turystyki górskiej a zarazem najwyżej położoną w naszym kraju jest znane wszystkim Zakopane. Miejscowość ta jest świetną bazą wypadową w Tatry (np. Rysy czy  Morskie Oko).

Wędrując polskimi Tatrami turysta podziwia piękne piętra klimatyczno-roślinne, takie jak: piętro turni, górskich łąk, kosodrzewiny, regla dolnego i pogórza.

Wielbicieli górskich wędrówek, dzikiej przyrody oraz wspaniałych widoków zapraszamy w Bieszczady, pasmo górskie położone w południowo-wschodniej części Polski. Zagospodarowanie turystyczne, ze względu na historię tego regionu nie jest bogate.

2015-11-14 17:29 8665

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Inne artykuły

Święto Kwiatów Owoców i Warzyw Skierniewice
Wydarzenia

Święto Kwiatów Owoców i Warzyw Skierniewice

2018-09-15 07:24:41

Już 15 i 16 Września rozpoczyna się 41 Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach. Impreza, która przyciąga co roku setki tysięcy gości z całego świata.

Polskie obiekty na liście UNESCO
Ciekawostki

Polskie obiekty na liście UNESCO

2015-11-16 16:35:31

W Polsce najcenniejsze i najbardziej unikatowe obiekty turystyczne zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego. Lista ta została opracowała przez międzynarodową organizację UNESCO, współpracującą z ONZ.

Atrakcje Turystyczne w XXI wieku
Ciekawostki

Atrakcje Turystyczne w XXI wieku

2015-11-14 16:11:36

Czym są atrakcje turystyczne w XXI wieku ?W XXI wieku pojęcie atrakcji turystycznych nabrało zupełni innego znaczenia. Ze względu na łatwość podróżowania i przemieszczania się znacznie łatwiej jest dociera